Върхови постижения за СК „Джагоарс” на Световните серии на Роберто Спорт в София

екатерина атанасова е световен шампион по джаги на роберто спорт

Състоя се първото Световно първенство по футбол на маса /джаги/ в България -  Roberto Sport Sofia International Series 2015.

Турнирът се проведе в рамките на три дни, като започна в петък – 30.10 и приключи в ранните часове на 2.11.2015 г.  Организатор и домакин на това мащабно събитие беше СК „Джагоарс“, в чиято тренировъчна база се проведе и самият турнир.

В надпреварата взеха участие над 100 състезатели от над 10 държави – България, Румъния, Гърция, Италия, Белгия, Русия, Австрия, Германия, Иран, Сърбия.  Над 50% процента от състезателите бяха от български клубове,  като най-многобройни бяха представителите от СК „Джагоарс”.

екатерина атанасова - световен шампион на робертоОще първия ден от турнира в състзанието за Sofia Team Cup 2015 нашият клуб участва с шест свои отбора Foos2win /Екатерина Атанасова, Владимир Атанасов, Мито Митов, Юлиан Пенев/, Fantastic4, /Николай Атанасов, Михаил Атанасов, Михаил Хурмузов, Симеон Атанасов/, Galaxy Bounty Hunters /Иво Пиларски, Станислав Найденов, Валентин Симеонов, Силвия Иванова/, The cool girl /Станислава Атанасова, Светлана Жечкова, Станислава Стайкова, Таня Кренчева/, Jegermeisters /Ниа Атанасова, Маренела Маркова, Михаела Михайлова, Деметра Блажева (клуб „Черните рицаи”),  Cointer Juniors /Димо Чонков, Момчил Атанасов, Марио Томов, Илиан Стойчев/. Най-добър резултат постигна отборът Foos2win, който зае четвърто място в Първа дивизия.

Победители в това сътезание бяха - „The awesome team” – Станислав Георгиев, Екатерина Сарбулеску, Красимир Димитров,  Благовеста Герова за Първа дивизия и отборът „Jam United” – Иван Димитров, Румяна Шушулова, Димитър Филипов, Юлиан Атанасов за Втора дивизия.

Екатерина Атанасова стана световен шампион по единици и по двойки и спечели правото да се състезава на ветовното първенство 2017!